Egy erős szervezet élére egy erős vezető kell. Kelemen Hunor ezúttal is számíthat a szilágyságiak támogatására – hangsúlyozta Seres Dénes, az RMDSZ Szilágy Megyei Szervezetének elnöke, parlamenti képviselő.
A következő időszakban minden órában kampányban leszünk, mert mi bele akarunk szólni az Unió reformjába! – hangsúlyozta az RMDSZ Szilágy Megyei Szervezetének pénteki küldöttgyűlésén Kelemen Hunor.
„A Bihar és Szilágy megye határán fekvő két község – Berettyószéplak és Márkaszék – lakói egyaránt ki vannak téve ugyanazon nyersolaj-kitermelést végző vállalat légszennyezésének. 2015-ben az RMDSZ által is támogatott jogszabály a Bihar megyei Berettyószéplak községben élők számára lehetővé tette, hogy két évvel korábban kérhessék nyugdíjazásukat, tekintettel a lakhelyük közelében zajló kitermelés egészségre káros hatásaira. Az akkori rendelkezés azonban nem vonatkozott a megyehatár Szilágy megyei felén fekvő Márkaszék község lakosaira, holott az ipari szennyezés őket is legalább annyira érinti, mint a berettyószéplakiakat. Ezt a méltánytalan helyzetet rendezendő, az RMDSZ törvénymódosító javaslatot terjesztett be a parlamentben, amelyben a korkedvezményes nyugdíjazás lehetőségének kiterjesztését kéri Márkaszék község lakosaira is. Azt szorgalmazzuk, hogy a légszennyezés miatti korkedvezményt terjesszék ki mindenkire, aki legalább 30 évet élt Márkaszék községben, vagy legkevesebb 15 éven át dolgozott a kérdéses nyersolaj-kitermelő vállalatnak függetlenül attól, hogy jelenleg hol él” – magyarázta Cseke Attila, az RMDSZ szenátusi frakcióvezetője.
„Az elmúlt napok, hetek eseményei azt bizonyítják, hogy Romániában a politikai program nem az építkezésről, stratégiaépítésről szól, hanem a szembenállásról, az egymás hátráltatásáról, a megsemmisítésről, tehát mindenről, ami idegen kellene legyen a politikai életben” − foglalta össze Seres Dénes parlamenti képviselő, az RMDSZ Szilágy megyei szervezetének elnöke a november 9-én tartott megyei küldöttgyűlésen. Politikai beszámolójában ismertette az adóügyi reform részleteit is, kitért a személyi jövedelemadó csökkenésére, a nyugdíjpont növelésére, az alapbér megemelésére és a multinacionális cégek adóztatására.
Felújítják Wesselényi Miklós szobrának talapzatát, szavazta meg Zilah Város Tanácsa október 26-án. A dokumentáció szerint 560.000 lejbe kerül a felújítás – tájékoztatott Fazakas Miklós alpolgármester.
Látványos tűzijáték zárta a Szilágysági Magyar Napokat szeptember 24-én este. A hagyományos vasárnapi szabadtéri program nagy sikereknek örvendett, a szervezők értékelése szerint évről évre több résztvevőt sikerül megszólítaniuk, és nemcsak az esti műsorokon, a napközbeni kulturális programokon is sokkal többen vettek részt, mint előző években. A négy nap alatt ezrek ünnepeltek együtt a Szilágysági Magyar Napokon, Szilágy megye legnagyobb magyar rendezvénysorozatán.
Kihelyezték Zilahon a háromnyelvű (román, magyar, német) helységnévtáblákat és a hatnyelvű üdvözlőtáblákat a város kolozsvári és haraklányi bejáratainál – tájékoztatott Fazakas Miklós alpolgármester augusztus 25-én.
Szilágy megyében felújítják a 191C Szilágynagyfalu (Nuşfalău)–Kraszna (Crasna)–Zilah (Zalău)–Karika (Creaca) megyei utat és a 108A megyei utat Kásapataktól (Bogdana) Kolozs megye határáig – erről írtak alá ünnepélyes keretek között két fejlesztési megállapodást, július 3-án, Zilahon.
A szilágysomlyói Papp Lajos-Leventét választotta elnöknek a Szilágy Megyei Ifjúsági Egyeztető Tanács (SZiT) június 15-i tisztújító küldöttgyűlésen, Zilahon.
„Ma, április 23-án avattuk fel ünnepélyes keretek között a sarmasági SMURD-központot, amely nem csak a községünk településeit, a környező községeket is kiszolgálja. Egy mentőautó áll a rendelkezésre, és három személy gondoskodik arról, hogy a mentőszolgálat a nap 24 órájában működhessen” – nyilatkozta Dombi Attila, Sarmaság község polgármestere, továbbá kiemelte: bíznak abban, hogy a mentőszolgálat hasznos lesz Sarmaság község mellett a többi település számára is: Szatmár megyében Alsószoporig nyúlik át a tevékenységük, emellett Szilágy megyében Nagyderzsida, Szilágykövesd, Kárásztelek, Krasznahídvég, Szilágysámson és Baksa községek településeit látják el.
Szilágysámsonban, április 22-én szervezték meg az idei Szilágy Megyei Borversenyt, ahol 60 bormintát vizsgáltak a szakértők. A zsűri elnöke Sebestyén Csaba parlamenti képviselő, a Romániai Magyar Gazdák Egyesületének (RMGE) elnöke volt, továbbá a bormintákat Sebestyén Katalin, az Erdélyi Gazda főszerkesztője, Bereczki Csaba, a Kárásztelki Pezsgőpincészet vezetőborásza, Balog Gyula és Suszter Ernő a Kelementelki Borház szakértői és Ambrus János, a kárásztelki Arboretum Land Kft. szőlészetének-borászatának vezetője véleményezte. A zsűri fehérboroknál egy nagyarany, hét arany, tíz ezüst és huszonegy bronzérmet osztott ki, a vörösborok esetén három arany és három ezüstérmes díjazás volt, míg a rozé boroknál két ezüstérmes gazdát díjaztak.
„Idén Szilágy Megye Tanácsa három nagy kategóriában hirdette meg pályázatait. Szociális gondozási tevékenységek, valamint ifjúsági és tömegsport tevékenységek támogatására fektetjük a hangsúlyt, amelyekre még április 28., 13 óráig lehet jelentkezni” – hívta fel a figyelmet Szilágyi Róbert István, Szilágy Megye Tanácsának alelnöke, az RMDSZ Szilágy megyei szervezetének ügyvezető elnöke.
„Mindenki megérdemli a méltányos nyugdíjat és a megfelelő egészségügyi ellátást” – szólalt fel Seres Dénes parlamenti képviselő november 4-én Zsibón, a helyiek számára szervezett találkozón, ahol kiemelte: „az RMDSZ célkitűzése, hogy minden becsülettel dolgozó magyar embernek legyen biztos nyugdíja, ezért mi azt javasoljuk, hogy az állam biztosítsa a nyugdíjak értékállóságát mindenki számára. Erdélyben, a Szilágyságban akkor van jövő, ha nem feledkezünk meg azokról, akiknek jelenünket köszönhetjük.”