Véglegesítette a SZÁT az RMDSZ EP-listáját – szerdán iktatjuk a jelöltlistát és a támogatói aláírásokat

2019.03.25. | Erős Európát, fejlődő Erdélyt!
  • Betűméret
    nagyítás
  • Elküldöm e-mailben
  • Kinyomtatom

  • Megosztom:
  • Share


Véglegesítette a SZÁT az RMDSZ EP-listáját – szerdán iktatjuk a jelöltlistát és a támogatói aláírásokat

A Szövetségi Állandó Tanács hétfői ülésén véglegesítette az RMDSZ európai parlamenti jelöltlistáját. 

A listát és az összegyűjtött aláírásokat a Szövetség március 27-én, szerdán 15 órakor iktatja a Központi Választási Iroda (BEC) bukaresti székhelyén, ahol Kelemen Hunor szövetségi elnök a sajtó képviselőinek nyilatkozik.

Az RMDSZ összesen 320 ezer aláírást gyűjtött. 

 

Sorrend

Név

Életkor

Tisztség

1.

Winkler Gyula

55

EP-képviselő

2.

Vincze Loránt

41

Elnök, FUEN

3.

Hegedüs Csilla

51

ügyvezető alelnök

4.

Oltean Csongor

34

ügyvezető alelnök

5.

Sógor Csaba

54

EP-képviselő

6.

Kovács Irénke

53

oktatási államtitkár

7.

Cseke Attila

45

szenátor

8.

Benkő Erika

43

parlamenti képviselő

9.

Pataki Csaba

45

elnök, Szatmár Megye Tanácsa

10.

Ambrus Zsombor

28

alelnök, YEPP

11.

Szőcs Ildikó

50

igazgató, nagyenyedi Bethlen Gábor Kollégium

12.

Faragó Péter

41

parlamenti képviselő

13.

Ambrus Izabella

41

parlamenti képviselő

14.

Búzás-Fekete Mária

58

alpolgármester, Bánffyhunyad

15.

Csibi Attila-Zoltán

39

polgármester, Erdőszentgyörgy

16.

Máté Márta

50

városi tanácsos, Déva

17.

Kereskényi Gábor

39

polgármester, Szatmárnémeti

18.

Pető Dalma

37

városi tanácsos, Nagyvárad

19.

Szilágyi Róbert István

39

alelnök, Szilágy Megye Tanácsa

20.

Tripon Ildikó

54

elnök, Arad megyei Nőszervezet

21.

Décsei Atilla Lehel

40

elnök, RMDSZ Beszterce megyei szervezete

22.

Bogya Anna

30

ifjúsági alelnök, Nőszervezet

23.

Birtalan István-Balázs

25

elnök, Maros Megyei Ifjúsági Egyeztető Tanács

24.

Meleg Vilmos

63

elnök, RMDSZ nagyváradi szervezete

25.

Marina Ida

58

polgármester, Szilágybagos

26.

András Hunor Jenő

39

városi tanácsos, Csíkszereda

27.

Derzsi László

 34

elnök, RMDSZ székelyudvarhelyi szervezete

28.

Tóásó Imelda

38

alelnök, Brassó Megye Tanácsa

29.

Kolcsár Károly

50

megyei tanácsos, Maros

30.

Bors Béla

37

városi tanácsos, Csíkszereda

31.

Kerekes Emőke

32

alpolgármester, Magyargorbó

32.

Balázs Botond

31

elnök, Medgyesi MADISZ

33.

Kiss Róbert

30

alelnök, Romániai Magyar Kereszténydemokrata Mozgalom ifjúsági szervezete

33+1.

Mákszem Hunor

28

elnök, Csík Terület Ifjúsági Tanácsa

33+2.

Hudácsek Éva

54

ügyvezető elnök, RMDSZ Fehér megyei szervezete

33+3.

Papp Lajos

35

elnök, Szilágy Megyei Ifjúsági Egyeztető Tanács

33+4.

Béres Orsolya

32

ügyvezető alelnök, Történelmi Máramaros Terület Nőszervezete

33+5.

Imre Gábor

26

elnök, Udvarhelyszéki Ifjúsági Egyeztető Tanács

33+6.

Orbán Tímea

29

MIÉRT-tag

33+7.

Antal Géza

27

ügyvezető elnök, RMDSZ Kolozs megyei szervezete

33+8.

Gorbai Mária

35

helyi tanácsos, Marosvécs

33+9.

Erős Levente

34

elnök, Gyergyó Terület Ifjúsági Tanácsa

33+10.

Kelemen Hunor

51

szövetségi elnök

 

Figyelem! Fenntartjuk a hozzászólások moderálásának jogát.